תכנון חפירה

פרויקטים הנדסיים מורכבים דורשים תכנון חפירה קפדני ופתרונות חפירה שונים. קבוצת נקסטקום מתמחה בכל סוגי החפירות התת קרקעיות השונות. הניסיון הרב שצברה החברה במהלך השנים בפן התשתיתי ובפן הטכנולוגי, מאפשר ללקוחותיה ליהנות מממספר רב של פתרונות, לכל יעד ומטרה.

למידע נוסף לחצו כאן

מהם פתרונות החפירה שמספקת חברת נקסטקום?

 • חפירה רגילה – ביצוע החפירה ע"י חפירה ידנית או כלים הנדסיים ייעודיים.
 • טרנצ'ינג / מיקרו טרניצ'ינג – חריצת כבישים, גינות ומדרכות לשם הובלת כבלים.
 • קידוחים אופקיים – קידוחים אופקיים מיועדים לפריסת כבלי תקשורת (סיבים אופטיים) ו/או תשתיות אחרות ללא צורך בחפירת כבישים והפרעה לתנועה (חסימות כבישים),.תכנון הקידוח מצריך חציית צמתים ושטחים ציבורים בנויים, צנרת תעשייתית, חציית  צנרת ביוב ומים, צנרת גז, צנרת חשמל ועוד. תכנון קידוחים אופקיים מבוצע ע"י צוות מקצועי ומיומן הלוקח בחשבון את תנאי השטח והקרקע, יכולות ציוד הקידוח, סוג התשתיות הקיימות וצרכי מזמין העבודה. קיימות שתי שיטות עיקריות לביצוע קידוחים אופקיים:
 1. קידוח אופקי HDD – קידוח המבוצע ע"י מכונת קידוח מתקדמת המופעלת באמצעות צוות מיומן ומאפשרת את פריסתם של קווי צנרת בכל סוג אדמה וקרקע.
 2. קידוח אופקי ספירלי Auger Boring – קידוח אופקי ספירלי המיועד לחפירת מעבר תת קרקעי על ידי דחיקת שרוולי פלדה.

היתר חפירה תל אביב

מה היתרון של חברת נקסטקום בתכנון חפירה ובעבודות חפירה?

לחברת נקסטקום ניסיון עצום בתכנון וביצוע עבודות חפירה – במהלך עשרות שנות פעילותה צברה החברה ידע רב בכל הכרוך בהוצאת היתרי חפירה במהירות וביעילות מהגורמים השונים. החברה נותנת מעטפת שירותים מלאה ללקוחותיה הכוללים:

 • ייעוץ ותכנון החפירה – כך שתתאים לדרישות הפרויקט, התשתיות וצרכי הלקוח.
 • מיפוי פני הקרקע – הוצאת מפות עדכניות מהמגורמים הרלבנטיים ובדיקה שהמפות תואמות למציאות.
 • פיקוח וניהול הפרויקטים ע"י צוות מקצועי בעל ניסיון רב בתחום.
 • היכרות עם הגופים השונים וכל הידע הדרוש לדרישות השונות (מאפשר את קיצור משך זמן תהליך מתן אישור החפירה).
 • תיאום עבודות חפירה בין גורמי תשתית שונים בכדי לצמצם למינימום, פתיחת כבישים או מדרכות באזורי החפירה ובכך הקטנה של ההפרעה לציבור הרחב.
 • תיאום וסנכרון במשך כל זמן הפרויקט מול כל הגופים והרשויות.
 • הקפדה על פיקוח ואכיפה של כל הדרישות והתנאים המופיעים בהיתר חפירה.

חברת נקסטקום בע"מ היא אחת החברות הגדולות, היציבות והמוערכות בתחום התקשורת והאנרגיה בישראל. לחברת נקסטקום בע"מ יש ניסיון עצום בייזום, תכנון וביצוע של פרויקטים מורכבים ובהתנהלות יעילה מול הרשויות השונות וכל הגופים הרלבנטיים מה שמבטיח ללקוחותינו קיצור זמן יקר וחסכון כספי רב. חברת נקסטקום עוסקת ומטפלת בכל היבט של תכנון וביצוע חפירות וקבלת כל ההיתרים הדרושים, מה שמבטיח ללקוחותינו טיפול מהיר ויעיל. אם ברצונכם לשמוע פרטים נוספים על היתר חפירה בת"א או בכל מקום ברחבי הארץ, נשמח אם תצרו איתנו קשר בטלפון: 1-800-488-488 או בטלפון: 073-2320200 או צרו קשר כאן.