חברת נקסטקום תקים, בשיתוף עם חברת מנרב,  את חוות טורבינות הרוח הגדולה בישראל – "רוח בראשית" 

בהיקף של כ -260 מיליון שקל עבור חברת אנלייט

זהו הפרויקט הגדול מסוגו בישראל שבו יוקמו  39 טורבינות רוח לייצור חשמל ברמת הגולן בהספק של כ-190 מגה וואט

 

הפרויקט יבוצע על ידי מיזם משותף (50/50) לנקסטקום ומנרב אשר ישמשו במשותף כקבלן הקמה של חוות טורבינות הרוח. כניסת הפרויקט לתוקף כפופה לסגירת ליווי פיננסי לפרויקט על ידי רוח בראשית, שהינה שותפות שהוקמה לטובת הפרויקט, המוחזקת ב-60% בשרשור על ידי החברה הציבורית אנלייט אנרגיה מתחדשת, ויתרת האחזקה הינה על ידי שותפי אנלייט מקבוצת אוירם בע"מ.

 

פרויקט "רוח בראשית" כולל הקמת תשתית של 39 טורבינות רוח לייצור חשמל בהספק של כ-190 מגה וואט, תחנת משנה מתח עליון, תחנת מיתוג, הנחת קו מתח עליון תת קרקעי באורך כולל של 26 ק"מ,  27 ק"מ של דרכי גישה, מערכת חשמלית במתח גבוה לאיסוף האנרגיה המיוצרת חשמול התחנה והפעלתה  ועוד.

גיא ישראלי מנכ"ל נקסטקום אמר: "אנו שמחים וגאים לקחת חלק בפרויקט משמעותי זה. זכיה בפרויקט זה מחזקת את האסטרטגיה של קבוצת נקסטקום בתחום האנרגיה המתחדשת".".

פיני ליברמן, מנכ"ל מנרב הנדסה: "אנו שמחים על הזכייה בפרויקט שמתווסף לצבר הפרויקטים של מנרב בתחום התשתיות והאנרגיה. הפרויקט מביא לידי ביטוי את יכולות הביצוע של מנרב הנדסה באופן מיטבי".

הזכייה בפרויקט זה מצטרפת לפרויקט משותף נוסף של מנרב ונקסטקום לתכנון והקמה של פרויקט טורבינות רוח בעמק הבכא תמורת 136 מיליון שקל, אשר נחתם במאי 2018.