איתור ומיפוי תשתיות תת קרקעיות

מתחת לפני הקרקע קיים מגוון רחב של תשתיות שונות: תקשורת, ביוב, צינורות מים, גז, חשמל ועוד. כאשר מתבצע פרויקט בו נדרשת חפירה אל שכבות הקרקע העמוקות, יש לבצע זאת בזהירות, קפדנות ומקצועיות מרבית בכדי להימנע מפגיעה בתשתיות הקיימות. פגיעה ונזק לתשתיות עלולה לגרום לנזק כלכלי כבד ליזם או לקבלן, לסכן חיי אדם ואף להוביל לתביעה כנגד הגוף שמבצע את החפירה. לפני כל חפירה בקרקע יש לבצע מספר צעדים פשוטים היכולים לחסוך לכם עוגמת נפש, בזבוז זמן יקר וכסף רב.

למידע נוסף לחצו כאן

כיצד מבצעים איתור ומיפוי תשתיות?

לפני ביצוע כל עבודת חפירה שמבצעים בקרקע היזם חייב להבין מה קיים בשכבות העמוקות מתחת לפני השטח. השלב הראשון כולל הוצאת היתרים מכל הגופים הרלוונטיים: חברת חשמל, גופי תקשורת (בזק, הוט, פרטנר, סלקום וכו'), הרשות המקומית (תשתיות ניקוז, תאורה ועוד), תאגיד המים המקומי (איתור תשתיות מים וביוב), חברות חומרים מסוכנים, רשות העתיקות והמשטרה (במקרים בהם יש חפירה בכביש או באזור המפריע לתנועת רכבים או הולכי רגל).

לאחר קבלת כל ההיתרים הנחוצים, יש לבצע מיפוי מדויק של השטח באמצעות מאתרי תשתיות מקצועיים ו מודד מוסמך שמפיק מפה מדויקת עם כל התשתיות הקיימות בקרקע.

כיצד מבצעים איתור תשתיות ומיפוי בשטח?

לאחר קבלת מפות תיאום תשתיות מגופי התשתית אליהן פונים לצורך קבלת אישור ומידע, מבצעים בדיקה פיזית בשטח בה מוודאים באמצעות ציוד טכנולוגי מיוחד ומתקדם שהתשתיות אכן נמצאות במקום הנכון. אי אפשר להסתמך רק על המפות הקיימות מפני שפעמים רבות יש סטייה בין המיקום  המצוין במפה לבין המציאות. יש לבצע מיפוי משולב של כל מערכת התשתית התת-קרקעית ולהכין  תוכנית עדות עדכנית של המצב האמיתי בשטח. הסימון בשטח מתבצע באמצעות יתדות ודגלונים המסמנים את מקום התשתית.

מאתר תשתיות

מהו נוהל איתור תשתיות?

העלייה לקרקע עם תוכניות חלקיות או תוכניות שלא מפורטות מספיק, עלולה לגרום לעצירת פרויקט הבנייה והחפירה ולהמתנה ארוכה עד לתכנון מחודש של התשתיות. איתור תשתיות בשטח מתבצע באמצעות מאתר תשתיות השולח גלים אלקטרו-מגנטיים לעומק שכבות הקרקע. במקרים רבים יש צורך בחישוף פיזי של הקרקע. על סמך הממצאים שהתקבלו מהמפות, המדידות והערכה של אנשי המקצוע.

חברת נקסטקום מבצעת שירותי איתור תשתיות, סימון כל התשתיות התת-קרקעיות בשטח, מיפוי של כל מערכות התשתיות והכנה של תוכניות עדות. . בנוסף חברת נקסטקום מבצעתאיתור תקלות וניטור בתשתיות באמצעות השחלת מצלמות וידאו בתוך הצנרת ובנוסף חישוף התשתיות ללא כל נזקים באמצעות מערכת שאיבת עפר ייעודית.

חברת נקסטקום בע"מ היא אחת החברות הגדולות, היציבות והמוערכות בתחום התקשורת והאנרגיה בישראל. לחברת נקסטקום בע"מ יש ניסיון עצום בייזום, תכנון וביצוע של פרויקטים מורכבים ובהתנהלות יעילה מול הרשויות השונות וכל הגופים הרלבנטיים מה שמבטיח ללקוחותינו קיצור זמן יקר וחסכון כספי רב. לחברת נקסטקום בע"מ, קיימת מחלקה ייעודית העוסקת בנושא איתור ומיפוי תשתיות תת קרקעיות, מה שמבטיח טיפול מהיר ויעיל. אם ברצונכם לשמוע פרטים נוספים על תהליך איתור ומיפוי תשתיות נשמח אם תצרו איתנו קשר בטלפון: 1-800-488-488 או בטלפון: 073-2320200 או צרו קשר כאן.