תיאום תשתיות בזק, חברות תקשורת ושאר גופי התשתית.

פעמים רבות קורה שבעת ביצוע חפירות בקרקע או פיתוח תשתיות, כלי החפירה פוגעים בתשתיות קיימות וגורמים לנזקים חמורים,  מה שעלול לגרום לנזק כספי כבד, עיכוב בלוחות הזמנים ואף תביעה משפטית העלולה להביא לסיבוכים ובעיות בהמשך הפרויקט. בכדי לצמצם ככל הניתן את התרחיש של פגיעה בתשתיות הסמויות מהעין יש לבצע תיאום תשתיות עם גורמים רבים, המאשרים את ביצוע החפירות בשטח הספציפי.

למידע נוסף לחצו כאן

מהם סוגי התשתיות העלולים להינזק במקרים של חפירה?

פני הקרקע נראים פעמים רבות כ"תמימים" ואינם מכילים דבר, אך למעשה אין הדבר כך ומתחת לפני השטח קיימות תשתיות רבות אשר אינן גלויות לעין ועלולות להינזק בזמן ביצוע העבודות, ורק מומחים לנושא יכולים לאתר אותן במדויק ולהתריע על המיקום הנכון שלהן. החלק הראשון בתהליך חפירה הוא קבלת היתר מגופים שונים. בכל ביצוע עבודה הנדסת חייבים להוציא היתר חפירה – ביצוע עבודות חפירה ללא קבלת היתר חפירה מבזק או אחד הגורמים האחרים כרוכה בסיכון של גרימת נזק לתשתיות או מתקני החברה. פגיעה במתקן, , מהווה הן עבירה פלילית והן עוולה אזרחית. להלן רשימת הגופים העיקרית מהם יש להנפיק היתר חפירה:

  • גופי תקשורת שונים – תיאום תשתיות בזק, סלקום, פרטנר,הוט ועוד. לכל החברות הללו יש תשתיות תקשורת.
  • חברת חשמל – תשתיות של כבלי חשמל תת קרקעיים.
  • תאגידי המים ברשויות ובמועצה המקומית – תשתיות מים ,ביוב ואחרות.
  • רשות העתיקות – חשש לפגיעה באתרים ארכאולוגיים – לאורכה ולרוחבה של ישראל קיימים אתרים רבים ידועים ופחות מוכרים – כל חפירה באזורים מסוימים דורשת השגחה של ארכיאולוג מטעם רשות העתיקות.
  • רשות הטבע והגנים
  • רשויות מקומיות – תשתיות, ניקוז, תאורה, רמזורים, תקשורת, גינון ואחרות.
  • חברות חומרים מסוכנים כגון דלק, גז ואחרות.
  • רשות התמרור – תכנון ואישור הסדרי תנועה לעבודות בדרך.
  • משטרה – תיאום ואישור ביצוע לאחר קבלת אישור הרשות המקומית. בעיקר ביצוע עבודות  וחפירות באזורים של כבישים ומחלפים

תיאום תשתיות בזק

לחברת נקסטקום, ניסיון רב בתיאום תשתיות לפני פרויקטים הכוללים חפירות – החברה הינה קבלן מאושר לביצוע עבודות על תשתית בזק ושאר חברות התקשורת, , , דבר המקל על תהליך העבודה ומאפשר קיצור תהליכים ואף חוסך כסף רב ללקוחות החברה.

טיפול וניהול תהליך קבלת האישורים וההיתרים בביצוע עבודות תשתית תת קרקעיות  דורש ניהול קפדני ומחמיר. מומלץ לבצע את התהליך המורכב באמצעות חברה בעלת ניסיון רב בתחום על מנת שלא להיתקל ב"הפתעות" לא נעימות בזמן החפירה או לגלות שחסרים אישורים מגורמים שונים מה שעלול לעצור או לעכב את הפרויקט לתקופה ארוכה.

חברת נקסטקום בע"מ היא אחת החברות הגדולות, היציבות והמוערכות בתחום התקשורת והאנרגיה בישראל. לחברת נקסטקום בע"מ יש ניסיון עצום בייזום, תכנון וביצוע של פרויקטים מורכבים ובהתנהלות יעילה מול הרשויות השונות וכל הגופים הרלוונטיים,  מה שמבטיח ללקוחותינו קיצור זמן יקר וחסכון כספי רב. לחברת נקסטקום בע"מ, יש מחלקה ייעודית העוסקת בנושא תיאום תשתיות, מה שמבטיח טיפול מהיר ויעיל. אם ברצונכם לשמוע פרטים נוספים על תיאום תשתיות נשמח אם תצרו איתנו קשר בטלפון: 1-800-488-488 או בטלפון: 073-2320200 או צרו קשר כאן.